16.04.2024r.

Z ogromną przyjemnością pragnę podzielić się z Państwem informacją o sukcesie najmłodszych uczniów naszej szkoły – uczniów klasy I B: Bożydarze Malinowskim i Magdalenie Sarno, którzy odnieśli sukcesy w konkursie sportowym.
16 kwietnia odbył się IV Powiatowy Konkurs pt. „Mistrz skakanki” dla klas I-III szkół podstawowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu.
Do etapu powiatowego nasza szkoła mogła zgłosić max. 2 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Byli to: Bożydar Malinowski i Magdalena Sarno. Udział w konkursie wymagał wielu przygotowań. Pierwszoklasiści doskonalili swoje umiejętności skoków na skakance wszędzie i o każdej porze. Trenowali na przerwach, podczas zajęć wychowania fizycznego oraz na podwórkach w swoim wolnym czasie.
Na zawodach powiatowych uczniowie musieli wykonać jak największą ilość skoków przez skakankę w czasie 1 minuty. Na tym etapie każdy uczestnik miał 3 próby wykonania zadania. Emocje były ogromne, zabawa też.
Bezkonkurencyjny okazał się 𝐁𝐨𝐳̇𝐲𝐝𝐚𝐫 𝐌𝐚𝐥𝐢𝐧𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲 𝐰𝐲𝐬𝐤𝐚𝐤𝐚ł 𝟏𝟗𝟎 𝐬𝐤𝐨𝐤𝐨́𝐰 już podczas pierwszej próby. Został mu przyznany zaszczytny tytuł „Mistrz Złotej Skakanki”. Chłopiec otrzymał piękny puchar, dyplom i upominek.
Do ścisłego grona laureatów dostała się również jego klasowa koleżanka – 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐒𝐚𝐫𝐧𝐨, która zajęła III. miejsce. Uczennica otrzymała brązowy medal, dyplom i upominek.
Laureaci konkursu zostaną pod koniec maja zaproszeni na uroczystą Galę Wspierania Uzdolnień do Lubania, gdzie otrzymają nagrody.
Gratulacje dla zwycięzców!
Życzę kolejnych sukcesów.