Szanowni Rodzice Pierwszoklasistów!

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Olszynie zapraszają  już od września 2024 roku.
                              Państwa i Państwa dzieci do naszej szkoły!
Miło nam będzie powitać przyszłych pierwszoklasistów. Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym i równocześnie trudnym momentem nie tylko dla Waszych dzieci, ale także dla Was samych, wybór szkoły, która zapewnia dziecku wysokie poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza emocjonalnego, rozwija pasje i zainteresowania dzieci oraz ich kreatywność, wspiera w osiąganiu wysokich wyników w nauce jest ważną i odpowiedzialną decyzją. Zapewniamy, że dla wielu z Państwa będzie to pierwszy kontakt z naszą szkołą, w związku z powyższym pragniemy przekazać kilka najistotniejszych informacji zachęcających uczniów klas pierwszych do nauki w naszej szkole od 1 września 2024 roku.
1. Szkoła zapewnia stałą i wykwalifikowaną  kadrę pedagogiczną.
2. Wychowawczynią uczniów w klasie I będzie mgr Justyna Jasińska
3. Gmina Olszyna zapewnia uczniom okolicznych miejscowości dowóz i odwóz do/ i ze szkoły w Olszynie.
4. Szkoła zapewnia dzieciom opiekę świetlicową w godzinach: 7:00 – 15:30. Wnioski dostępne będą na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
5. Uczniowie klasy I. codziennie zbierają się w holu szkoły i oczekują pod opieką nauczyciela dyżurującego na przyjście wychowawcy, z którym udają się na zajęcia. Pod klasami rozstawione są szafki, w których mogą pozostawić kurtki i buty. Dla komfortu, uczniowie
w szkole chodzą w obuwiu zmiennym, np. lekkim obuwiu sportowym.
5. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się  w sali gimnastycznej, a lekcje informatyki
w sali komputerowej.
6. Po skończonych lekcjach uczniowie schodzą do świetlicy, skąd są odprowadzani na zajęcia dodatkowe, np. terapii pedagogicznej, terapii umiejętności społecznych, zajęcia integracji sensorycznej lub logopedyczne, zajęcia biblioterapii i arteterapii w bibliotece szkolnej albo wybrane zajęcia kół zainteresowań.
7. Dzieci uczą się języka niemieckiego i języka angielskiego.
8. Szkoła zachęca do aktywności w licznie realizowanych programach i projektach edukacyjnych i społecznych.
9. Na pierwszym spotkaniu z wychowawcą otrzymają Państwo dostęp do e-dziennika, dzięki któremu na bieżąco będą mieli Państwo możliwość monitorowania postępów w nauce swojego dziecka.
10. W czasie nauki zdalnej wszystkie lekcje i zajęcia dodatkowe prowadzone są w czasie rzeczywistym w kontakcie z nauczycielem. Dzieciom, których Rodzice pracują zawodowo i nie są w stanie zapewnić dziecku poczucia bezpieczeństwa w czasie kształcenia na odległość, zapewniamy możliwość nauki w szkole pod opieką nauczycieli.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ NR 3 IM. T. KOŚCIUSZKI  W  OLSZYNIE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Dyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Olszynie zapraszają rodziców i dzieci do składania karty zgłoszenia do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Rodzice dzieci 6- letnich objętych rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym oraz dzieci 5- letnich składają kartę zgłoszenia dziecka
do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Olszynie

Karty zgłoszeń do pobrania w załączniku poniżej.

Przeczytano 1 317 razy